Info: LDF
13.06.2024
Esam saņēmuši piedāvājumu no pasaules eksčempiona Tona Seibranda iegādāties viņa pirmo grāmatu no sērijas “Mans Holandes visums”. Ja no Latvijas būs pieteikums par vismaz 10 grāmatām, tad tās izmaksās 35 euro par eksemplāru.
Grāmata ir holandiešu valodā, gandrīz 600 lappuses, apraksts par grāmatu atrodams šeit: https://www.tonsijbrands.nl/
Ir iespēja un vēlams pieteikties iegādāties arī nākamos trīs sērijas izdevumus, kuri iznāks šogad, 2025.gadā un 2026.gadā, par tieši tādu pašu cenu, jāmaksā būs tikai tad, kad grāmatas būs pieejamas.
Zemāk ir grāmatas apraksts latviešu valodā, ka iztulkots no holandiešu valodas ar Google translate.
Lūdzu, dodiet ziņu, vai Jums interesētu šīs grāmatu sērijas iegāde, līdz 21.jūnijam.kā arī lūdzu pārsūtīt šo informāciju citiem dambretistiem, kuriem tas varētu interesēt. Paldies liels jau iepriekš!
vladislavs.vesperis@dambrete.lv
Google translate:
“Mans holandiešu Visums” 1. daļā (apakšvirsraksts: no Sfinksas līdz trīslapu variantam priekšgalā) ir 11 plaši apspriestas spēles, kas sakārtotas pa tēmām; divas no tām ir pirmās publikācijas. Šajās analīzēs tiek apskatītas piecdesmit anotētas spēles (no kurām 19 ir pirmās publikācijas) un vairāk nekā 250 komentēti fragmenti.
Analīzes/anotācijas ir ilustrētas ar vairāk nekā 1050 diagrammām un aptuveni trīsdesmit fotogrāfijām vai citām ilustrācijām. Galīgajā personu reģistrā (574.-581. lpp.) ir vairāk nekā 860 — galvenokārt dambretes spēlētāju (protams), bet arī šahistu, mūziķu, rakstnieku (m/f), futbolistu un dažu klaiņojošu filozofu vārdi. .
Autors: Tons Seibrands
Publicēts 2023. gada 27. oktobrī
584 lappuses
ISBN: 978-90-813187-0-9
Mans Holandes Visums
Tons Sijbrands (Amsterdama, 1949. gada 15. decembris) bija deviņus gadus vecs, kad vecāki viņam iemācīja dambretes spēles noteikumus. 1960./1961. gada ziemā kļuva par dambreta kluba biedru, kas iesēja sēklu vētrainajai karjerai. Trīspadsmit gadu vecumā viņš uzvarēja valsts labāko spēlētāju Dž. Bite. Nepilnu gadu vēlāk viņš uzvarēja Amsterdamas senioru čempionātā. Un piecpadsmit gadu vecumā viņš uzvarēja toreizējo pasaules čempionu Shtsjogoleva.
Pēc tam, kad Sijbrands 1967. gada pavasarī kļuva par Nīderlandes čempionu, viņš nolēma – pretēji visiem ieteikumiem – pamest vidusskolu un kļūt par profesionālu dambretistu. Daļēji pateicoties šai eksistenciālajai izvēlei, sešu gadu laikā viņš savāca vēl četrus Nīderlandes titulus (1969-1971 un 1973), kā arī četrus Eiropas titulus (1967-1969 un 1971).
Ar uzvaru 1972. gada Pasaules kausa izcīņas turnīrā Hengelo Sijbrands salauza padomju un Krievijas dambretes ilgstošo hegemoniju. Pasaules kausa izcīņas spēle, kas ar 22:18 uzvarēja viņa priekšgājēju Andreiko (Hāga, 1973), iezīmēja šī veiksmīgā perioda beigas. Sijbrands paziņoja, ka vairs neaizstāvēs savu titulu un aiziet no sacensību sporta. Kas, starp citu, nenozīmēja, ka viņš vairs nav iesaistīts dambretē. Maksimālais fokuss tika pārcelts no spēlēšanas uz spēles analīzi un – jo īpaši – rakstīšanu.
Piecpadsmit gadus vēlāk pat īslaicīga atgriešanās arēnā būtiski nemainītu šo kontemplatīva autsaidera statusu. Tas notika, neskatoties uz to, ka Sijbrands savu atgriešanos gandrīz bija papildinājis ar trešo pasaules čempiona titulu. Taču pēdējā fāzē viņa Pasaules kausa izcīņas spēlē pret krievu Čižovu (Amersforta 1990) lietas nogāja greizi. Piemēram, viņam astoņpadsmitajā geimā tomēr nācās atdot otrajā dienā iegūto vadību. Un izšķirošajā divdesmitajā mačā Sijbrands zaudēja uzvaru laika trūkuma dēļ. Rezultātā neizšķirts un Čižovs pagarināja savu titulu.
Viņš pats vienmēr no visas sirds nicināja visas spekulācijas par vietu, kuru Sijbrands būtu ieņēmis dambretes vēsturē. Tomēr viņš ar prieku pieņem epitāfiju, ar kuru viņu izdomāja Volkskranta reportieris Egberts van Hattems; viņš reiz sauca Seibrandu par “lielāko spēles mīļotāju”!
Ar grāmatu sēriju “Mans Holandes Visums”, kuram šī ir pirmā daļa, Seibrands kārtējo reizi apliecina mīlestību pret spēli, no kuras bijis atkarīgs kopš jaunības. Garāmejot viņš atskatās uz savas bagātās un notikumiem bagātās, dažkārt dramatiskās karjeras kāpumus un kritumus.